Субота, 04.05.2024, 10:27
Вітаю Вас, Гость

ЯК ПОДОЛАТИ НІЯКОВІСТЬ, СОРОМ’ЯЗЛИВІСТЬ І СТРАХ?

Існує лише один спосіб: робити те що її викликає, тобто знайомитися з новими людьми, встановлювати нові контакти, говорити з незнайомими людьми, розповідати приятелям та знайомим різні пригоди, з тим щоб навчитися гарно розповідати, виступати на зборах тощо.
Для того щоб навчитися плавати, треба зайти в воду, а не стояти на березі. Щоб позбутися ніяковості та сором’язливості, існує теж тільки один шлях: треба планомірно (як про це вже йшлося вище) встановлювати контакт з людьми, говорити, тренуватися в розмові.
Ти боїшся  говорити перед товариством, щоб тебе не критикували? Відкинь помилкове враження, ніби весь світ оцінює тебе, коли ти говориш. Хіба ти сам завжди прискіпливо спостерігаєш за тим, хто говорить, критикуєш його жести, голос, поведінку? Якщо тобі цікаво – слухаєш, якщо ні – не звертаєш уваги. Так само й інші.

-    Перед тим як говорити, подумай, що ти хочеш сказати і як це можна висловити якомога стисліше.
-    Говори не поспішаючи, щоб заспокоїтися і говорити спокійно. 
-    Використовуй кожну нагоду, щоб потренуватися в мовленні: починай із заздалегідь підготовленої розповіді спочатку в розмові з однією особою і у вузькому колі, а далі, коли посміливішаєш, говори і в більш широкому товаристві.

        Гармонійне спілкування – одна з найважливіших характеристик різнобічно розвинутої особистості. Проте, багато хто припускається помилок під час спілкування. 

       Більше всього гармонійному спілкуванню заважають:
-    Прагнення розв’язати проблеми інших;
-    Пошуки винного, а не вирішення проблеми;
-    Обговорення дрібниць;
-    Відсутність орієнтації на партнера;
-    Ведення монологу замість бесіди;
-    Ортодоксальність суджень тобто схильність твердо дотримуватись певних переконань